La Vie Claire. BIO mam to w naturze

Niezwykła historiaZałożycielem marki La Vie Claire był humanista i wizjoner Henri-Charles Geffroy, którego życie wyrażało szacunek dla ziemi i produktów naturalnych.

Stracił zdrowie podczas pierwszej wojny światowej kiedy to został poddany działaniu gazu musztardowego. I choć lekarze nie dawali mu szans na całkowity powrót do zdrowia, on walczył o swoje zdrowe i długie życie. Zainspirowany ekologicznym podejściem do zdrowia, oparł swoją dietę na produktach roślinnych, bazując głównie na zbożach, owocach i warzywach, które w większości spożywał surowe. Jak na tamte czasy, był to wyjątkowo nowatorski sposób żywienia.

Henri-Charles Geffroy sprzeciwiał się produkcji przemysłowej, wyrażał zaniepokojenie pogarszającą się jakością żywności i był przekonany o konieczności opierania się na rolnictwie stosującym naturalne metody upraw. Z czasem jego poglądy przerodziły się w czyny w służbie zdrowemu ciału.

Kierowany odwagą i dalekowzrocznością, dzielił się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia. W sierpniu 1946 roku, Henri-Charles Geffroy wydał po raz pierwszy czasopismo La Vie Claire, w którym dzielił się swoją wiedzą i poglądami dotyczącymi żywienia i życia BIO. Henri-Charles Geffroy pragnął, aby czasopismo stało się łącznikiem pomiędzy tymi, którzy nie myślą jak wszyscy i wierzą w maksymę: „Myśleć Jasno, Widzieć jasno, Działać Jasno chcąc Żyć Jasno”. Czasopismo okazało się wielkim sukcesem. Wielu czytelników zwracało się do Henri-Charles Geffroy z prośbą o dostarczenie żywności spełniającej normy, które poleca.

W ten sposób, w marcu 1948, powstał pierwszy sklep La Vie Claire z produktami sprzedawanymi pod marką La Vie Claire. Poszczególne etapy tworzenia sieci oraz wybór oferty szybko nabrały właściwego kształtu. La Vie Claire rozwijało tereny upraw biologicznych oferując stopniowo coraz szerszą gamę różnorodnych produktów spełniających normy oraz odpowiadające potrzebom konsumentów.
Poznaj lepiej La Vie Claire:

70-lecie marki La Vie Claire

Niezwykła historia

Nasze wartości

Polityka jakości

Kalendarium

Współpracuj z nami
Bądź w kontakcie

Napisz do nas

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Porozmawiamy o Twoich pomysłach i spostrzeżeniach.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Otrzymasz informacje o nowościach oraz promocjach.

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Polub nasz profil

Bądź na bieżąco. Polub. reaguj, nie zgub, udostępniaj i komentuj.